Rada Naukowa

Panel rady naukowej

Panel Rady Naukowej to serce naszego magazynu. W każdym wydaniu będzie miejsce na artykuły naukowe. Największe autorytety ze świata medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i PMU na specjalne zaproszenie naszej Redaktor Naczelnej będą dzielić się z Tobą swoją widzą i doświadczeniem!

Bliżej PMU
Charlotta Lendzion – Członkini Rady Naukowej

Charlotta Lendzion – Członkini Rady Naukowej

Prawniczka, compliance officer, przedsiębiorczymi (llegal.pl) stały mediator sądowy przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku, autorka licznych artykułów o tematyce prawniczej oraz książki o odpowiedzialności odszkodowawczej osób wykonujących usługi kosmetyczne, audytorka wewnętrzna w zakresie bezpieczeństwa informacji i systemu zarządzania jakością. Autorka obszernego bloga prawniczego dla branży kosmetycznej kosmetykaprawo.pl. Aktualnie w trakcie pracy doktorskiej z zakresu prawa zobowiązań przy wykorzystywaniu technologii. Specjalizuje się w umowach, dokumentacji, rodo oraz zgodnością z prawem procesu biznesowego.

Magdalena Zapłata – Członkini Rady Naukowej

Magdalena Zapłata – Członkini Rady Naukowej

Założycielka Laboratorium Kosmetologii Estetycznej w Poznaniu.

Członek Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów oraz międzynarodowego International Federation of Societies of Cosmetic Chemists. Ukończyła międzynarodowe kursy organizowane przez światowej rangi Uniwerystety zagraniczne- Harvard University, University of Adelaide, University of Tokyo. Prowadzi badania naukowe na polinukleotydach i ich zdolnością regeneracyjnych skóry. Wieloletni pracownik uczelni wyższej w Poznaniu. Kosmetolog z pasją i dużym wyczuciem estetyki. Zabiegowiec oraz szkoleniowiec, ciągle podnoszący swoje kwalifikacje oraz kompetencje. Prywatnie interesuje się fizyką kwantową, sportem, gotowaniem oraz w wolnym czasie lubi podróżować.

Robert Maciejczyk – Członek Rady Naukowej

Robert Maciejczyk – Członek Rady Naukowej

Robert Maciejczyk to dziś niekwestionowany autorytet i specjalista z zakresu Marketingu, Social Media i Personal Brandingu w Branży Beauty. Prelegent na wielu Polskich i zagranicznych Konferencjach Beauty. Twórca Artykułów o tematyce Marketingu | Social Media | Marki Osobistej w Magazynach Branżowych. Z branżą Beauty związany nieprzerwanie od ponad 14 lat. Swoją przygodę z marketingiem, reklamą i Social Media rozpoczynał w małych salonach fryzjerskich i kosmetycznych, by następnie zająć się większymi projektami dla dużych firm kosmetycznych. Koncepty tworzone przez niego zawsze budzą olbrzymie zainteresowanie. Perfekcjonista i realista. Jego doświadczenie i determinacja wielokrotnie były czynnikami kluczowymi w budowaniu sukcesu firm z którymi współpracował. Przez wiele lat zarządzał działami marketingu wielu firm, by wreszcie stworzyć własną silną markę marketingową, która szybko stała się rozpoznawalna wśród Branży Beauty.

Sylwia Dobrowolska – Członkini Rady Naukowej

Sylwia Dobrowolska – Członkini Rady Naukowej

Absolwentka matematyczno-fizycznego Wydziału na Uniwersytecie Szczecińskim, miłośnik sztuki i malarstwa. Z zamiłowania do sztuki kosmetologii, tatuażu oraz w wyniku doświadczeń zdobytych w Japonii, podjęła próbę stworzenia najnowszej techniki pigmentacji brodawki piersiowej, na podstawie której powstała technika Amazink areola i safe campuflage system- ScarINK, współautorka podręcznika na temat mikropigmentacji otoczki i brodawki piersiowej pt. „Amazink areola. Medical Pigmentation”. Współautorka książki „Vademecum mikropigmentacji „ oraz „Wielkiej Teorii Brwi”.

Sylwia Nawrot – Członkini Rady Naukowej

Sylwia Nawrot – Członkini Rady Naukowej

dr n. farm. z dziedziny kosmetologii, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Autor programów edukacyjnych, m.in specjalizacji z wizażu i stylizacji, kosmetologii oraz makijażu kamuflującego; autorka wielu publikacji i książek z branży kosmetologicznej i dermatologicznej oraz pierwszej naukowej publikacji nt. zastosowania makijażu w medycynie oraz specjalistycznego podręcznika na temat micropigmentacji medycznej otoczki i brodawki piersiowej pt. „Amazink areola. Medical pigmentation”. Współtwórca techniki pigmentacji Amazink Areola oraz ScarINK, współautorka książki „vademecum mikropigmentacji” oraz „Wielkiej Teorii Brwi”.

Katarzyna Liera – Członkini Rady Naukowej

Katarzyna Liera – Członkini Rady Naukowej

Katarzyna Liera to wyjątkowa specjalistka w dziedzinie makijażu permanentnego, posiadająca ponad 15-letnie doświadczenie oraz ogromną pasję do swojego zawodu. Jest autorką bestsellerowej książki „Permanentnie perfekcyjna – sztuka makijażu permanentnego”, której partnerem merytorycznym jest Akademia Medyczna w Warszawie. W swojej książce Katarzyna Liera dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, ukazując sztukę precyzyjnego i trwałego makijażu.
Katarzyna Liera nie tylko prowadzi Akademię Liera w Warszawie, ale także jest cenionym członkiem jury na mistrzostwach makijażu permanentnego oraz prelegentem na konferencjach z tej dziedziny.

Agnieszka Zapała – Członkini Rady Naukowej

Agnieszka Zapała – Członkini Rady Naukowej

Linergistka, szkoleniowiec z bogatym doświadczeniem zawodowym zarówno w Polsce jak i za granicą, wykładowca akademicki, prelegentka na konferencjach branżowych. Autorka wielu artykułów w prasie specjalistycznej. Z mikropigmentacją związana od niemal 20 lat. 

Założycielka marki Naturalny Permanentny zajmującej się pigmentacją estetyczną oraz pierwszego w Polsce centrum mikropigmentacji skóry głowy – Mikro Hair, którego eksperci uznawani są za jednych  z najlepszych na świecie i wyróżniani nagrodami międzynarodowymi. Autorka projektu Motyle Świadomości poświęconego mikropigmentacji brodawki piersiowej i terapii blizn. 

Właścicielka jednego z największych w Polsce centrów szkoleniowych z zakresu mikropigmentacji, które jako oficjalna placówka edukacji pozaszkolnej poszczycić się może ponad 7 tysiącami przeszkolonych kursantów na przestrzeni ostatnich 10 lat. Właścicielka marki ILUNNI – urządzeń i pigmentów oraz laserów do usuwania niechcianych pigmentacji. Centrum Mikropigmentacji wyróżnione zostało w ubiegłym roku Perłą Przedsiębiorczości.

Kamila Peksa – Członkini Rady Naukowej

Kamila Peksa – Członkini Rady Naukowej

Magister dietetyki oraz pasjonatka smacznego jedzenia. Absolwentka studiów na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Od 5 lat prowadzi swój własny gabinet jako dietetyk kliniczny i dietoterapeutka. Główną jej specjalizacją w pracy, ale także ogromną pasją są choroby układu hormonalnego oraz dietoterapia wspierającą płodność. Podejmuje także pracę z osobami z nadwagą i otyłością a także schorzeniami metabolicznymi oraz w chorobach dróg żółciowych. Pomogła już wielu zadowolonym pacjentkom przywrócić równowagę hormonalną, czego efektem jest lepsze samopoczucie oraz wyniki badań, wprowadzenie chorób w remisję, czy zajście w upragnioną ciążę. Na co dzień łączy teorię z praktyką. Wnikliwie zbiera wszystkie informacje, wyniki badań i łączę je tak, by dotrzeć do przyczyn problemów. Uważa, że łącząc odpowiednio dobraną dietoterapię można w naturalny sposób działać zapobiegawczo przed chorobami oraz wspierać procesy naprawcze organizmu w chorobie.

Marianna Czerniak – Członkini Rady Naukowej magazynu

Marianna Czerniak – Członkini Rady Naukowej magazynu

Z wykształcenia ekonomista i kosmetolog, z zamiłowania artysta, z natury perfekcjonistka… Wielokrotnie utytułowana linergistka, autorytet i inspiratorka w branży PMU.

Pasjonatka makijażu permanentnego, międzynarodowy trener, juror, mówca na konferencjach międzynarodowych.

Założycielka marki Perfect Lines Studio, jednej z największych akademii szkoleniowych i hurtowni PMU w Polsce. Zawsze bezkompromisowa, ambitna, szczera i wymagająca. Prekursorka obecnych trendów pigmentacji powiek i jedna z najlepszych trenerek w branży z tego obszaru.

Dorota Wieczorek – Członkini Rady Naukowej magazynu

Dorota Wieczorek – Członkini Rady Naukowej magazynu

Niezwykła przedstawicielka naszej Rady Naukowej.

Studentka Medycyny / kierunek lekarski , zabiegowiec i specjalista / szkoleniowiec terapii autologicznych. 

  • Linergistka z 16 letnim doświadczeniem 
  • Mistrzyni Polski TopPMU 
  • Master of Brows&Lips 2019
  • Międzynarodowy Instruktor PMU 
  • Międzynarodowe wyróżnienie ProArtist

Właścicielka salonu medycyny estetycznej „d_wieczorek_clinic” z siedzibą w Jarocinie i oddziałem w Krakowie. Organizatorka 1-szego w Polsce Kongresu i Mistrzostw Polski w kosmetologii i medycynie estetycznej LoveMed.

Założycielka / fundatorka fundacji „Power of Beauty„, która ma na celu pomagać osobom wykluczonym, pokrzywdzonym, wycofanym i odrzuconym. Pomagam tym, którym podcięto skrzydła i z wielkim szczęściem patrzę jak te skrzydła odrastają, dając wiarę i sile w osiąganiu celów, które wydawały się niemożliwe. 

Dzięki wytrwałości, ciężkiej pracy i pasji osiągam cele , które sobie wyznaczam i prowadzą mnie na szczyt,  I wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych.